Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Plastik Enjeksiyon Kalıplarının Hazırlanması 1

Hızla gelişen teknoloji yeniliklerini takip eden ülkemiz, nitelikli teknik elemanlara ihtiyaç duymaktadır. Bunun için sizlere büyük görevler düşmektedir. Sizlerin azmi ve başarısı ülkemizin teknolojik ve ekonomik olarak yükselmesinin bir göstergesi olacaktır. Teknoloji hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Siz de bu değişime ayak uydurmak zorundasınız. Tasarımlar artık bilgisayar ortamında hazırlanıp, hata yapma riskleri minunum seviyelere indirilmektedir. Sanayideki büyüme ve rekabetin artmasına paralel olarak, her geçen gün ise daha karmaşık parça ve makine sistemlerinin hızlı, kolay ve ekonomik bir şekilde imalatına ihtiyaç duyulmaktadır. Temel hedefimiz ülke sanayimizi gelişmiş ülke sanayileri ile rekabet edecek düzeye çıkarmaktır. Unutmayın ki sizin başarınız ülkemizin başarısıdır. Bu ders ile sizlere plastik enjeksiyon kalıplarının tasarımı için gerekli altyapıyı sağlayacaktır. Yapılan bu çalışmanın kalıp tasarımcısının ihtiyaç duyduğu bilgileri sizlere sunacağına inanıyor ve başarılar diliyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler