Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Yemek ve Gıda ürünleri

Yemek Tarifleri, Yemek hazırlama teknikleri, Organik gıdalar. Beslenme ve sağlık. Yemeklerin sunulması ve servisi. Sebzeleri pişirmede dikkat edilecek konular. İçeceklerin hazırlanması ve sunulması. Salata ve Soslar. Yiyecek çeşitleri ve dondurucuda saklanması için yapılması gerekenler.


Pilav hazırlama sırları

Dünya mutfağında önemli bir yeri olan pilavlar, birçok lezzeti ve güzelliği sofralarımıza taşır. Sofralarımızda gerek sıcak yemek, gereksede garnitür ve salata olarak karşımıza çıkan pilavın sayılamayacak kadar çok çeşidi bulunmaktadır. Pilavlar yapıldığı yörelerin pirinç çeşitleri, kullanılan pişirme teknikleri ve içine konulan malzemelerle dünya çapında çok zengin bir yemek halini almıştır. Yıllar önce usta aşçılar için önemli bir ölçüt olan iyi pilav pişirmek kolay bir işmiş gibi görünse de iyi bir ustalık gerektirir. Pilavın istenilen kalitede olması uzun bir tecrübeyi de beraberinde getirir. Pilavlar içerdikleri enerji ve protein nedeniyle bütün bireyler için iyi bir besindir.Pilavı seçeceğiniz teknik ve malzemelerle dilediğiniz lezzette hazırlamanız mümkündür. Bir de işe maharetinizi ve tecrübenizi katarsanız, değişik lezzetleri yakalamak çok daha kolay olacaktır. Bu nedenle ‘‘Pilavlar Dersi ’’ ile değişik lezzetleri yakalamak sizin için bir başlangıç olacaktır. Bu dersle pilavı yapılan tahıllardan ürünlerinden pirinci tanıyıp, pilav hazırlama aşamalarını, pişirme tekniklerini, dikkat edilecek noktaları öğreneceksiniz. Pilav için önemli olan unsurlardan pirinç ve su ölçüsünü; temel tekniklerle pilav hazırlarken tecrübe etme imkanı bulacaksınız. Yine ‘Pilavlar Dersi’ile temel tekniklerle pilav pişirme imkanı bulurken uluslara mal olmuş pilav örnekleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Bu örnekleri tecrübe etme şansı elde edeceksiniz. Böylece sektör için aranılan niteliklerden birini daha elde edeceksiniz. Buradaki pilavlar ev mutfağından çok ticari mutfağa yönelik hazırlanmıştır. Pilav pişirmede gerekli temel teknik ve püf noktaları öğrendikten sonra evinizde beslenme ilkelerine uygun dilediğiniz lezzet ve kalitede pilav pişirmek tamamen sizin isteğinize bağlıdır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler