Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Fotoğraf ve Grafik Dersleri

Bu bölümde temel fotoğrafçılık terimlerinden uzmanlık için gerekli birçok konuya kadar çeşitli dersler bulabilirsiniz. Grafik başlığı altında ise birçok grafik terimi ve bunların bilgisayardaki karşılığını öğreneceksiniz.


Perspektif, izdüşüm ve Boyut Bilgisi

Temel sanat eğitimi estetik, form, doku, renk, denge ve perspektif gibi kişiyi olumlu yönde etkileyen öğelerden oluşur. Temel sanat eğitimi dersini başarı ile tamamlamış olan bir öğrenci yaşamında renge, estetiğe, perspektife yer vereceğinden toplum içinde farklı bir yerde olacaktır. Perspektif belirli kurallarla ve aletler ile çizilmelidir, Perspektif çizim kurallarını ve bilgilerini öğrendikten sonra çalıştığınız alanda yapacağınız tasarımlar daha anlaşılır olacaktır. Hazırlanan bu derste perspektifin tanımını, perspektifte geçen kavramları, perspektif çeşitlerinin tanım ve çizim uygulamalarını ele alacağız. dersi başarı ile tamamladığınızda öğrendiğiniz bilgi ve becerileri sanat ile ilgili tüm alanlarda kullanabilirsiniz. Hatasız bir biçimde perspektif uygulamaları yapabilirsiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır