Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pazarlama

Pazarlama ve Perakende sektörü hakkında teknik bilgiler, Pazarlama yöntemleri ve pazarlamacılık. Sigorta işlemleri, ambalaj, banka işelmeri, muhasebe, ürün takibi, borç ve alacak işlemleri. Pazarlama sektörüne girmek için bilmeniz gereken her türlü bilgi burada


Perakendecilik ipuçları

Bugünün ticaret hayatında perakendeciliğin ne kadar aktif bir çalışma ortamı gerektirdiğini kavramak ve kurallarının da eğilimler doğrultusunda ne kadar değişken olabildiğini görmek gerekir. Bu alanda cesur ve yaratıcı olmak ve perakendeciliğin kurallarını doğru uygulayarak başarıyı yakalamak daima mümkündür. Öncelikle perakendecilikte geleceğinizin olacağına karar vermeli, bu doğrultuda kariyer planlamanızı yaparak çalışma hayatınıza başlamalısınız. Öncelikle yaptığınız işi sevmeniz gerekir. Çünkü hangi işte olursa olsun, başarılı insanlara baktığımızda, işlerine duygusal değerler kattıklarını görürüz. Özellikle de, müşteriyle sürekli iletişimde bulunulması gereken perakendecilikte, kişinin işini sevmesi ve işine duygularını katabilmesi çok önemlidir. Perakendeciliğin bir diğer temel ve değişmez şartı da dürüstlüktür. Duygularınızı, düşüncelerinizi ve inançlarınızı ancak dürüst davranarak ifade edebilirsiniz. Vücut diliniz, düşüncelerinizin çoğunu çeşitli sinyaller yoluyla açığa vurur. Bu nedenle konuşmalarınıza ve davranışlarınıza önce kendinizin inanması gerekir. Unutmayınız ki, kendinizi inandıramıyorsanız, hiç kimseyi inandıramazsınız. Kişiler çevreleri ile sürekli bir etkileşim içindedirler. Bu nedenle sizin motivasyonunuz bozuk olduğunda, diğer çalışanlarla birlikte müşteriler de bundan etkilenecektir. Çevrenize pozitif enerji aktarabilmeniz için stresi yenmeniz ve motivasyonunuzu yüksek tutmanız gerekir. Bu konudaki anahtar sözcük ise “SEVGİ ve SAYGI” dır. İşinize ve çevrenize göstereceğiniz sevgi ve saygı, çalışkanlığınız ile birleşince başarıyı yakalamanız için önünüzde hiçbir engel kalmayacaktır. Yukarıdaki hedeflere uygun, pazarlama ve perakende alanında istihdam edilebilir beceriler ve yeterlikler kazanmanızda, bu dersle öğrendikleriniz size faydalı olacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler