Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Yemek ve Gıda ürünleri

Yemek Tarifleri, Yemek hazırlama teknikleri, Organik gıdalar. Beslenme ve sağlık. Yemeklerin sunulması ve servisi. Sebzeleri pişirmede dikkat edilecek konular. İçeceklerin hazırlanması ve sunulması. Salata ve Soslar. Yiyecek çeşitleri ve dondurucuda saklanması için yapılması gerekenler.


Pasta süsleme yöntemleri

Şimdiye kadar pandispanya, kremalar, soslar vb (pasta yapımı tekniklerini) öğrendiniz. Tam bir pasta ustası olabilmek için öğrendiklerinizi uygulayarak ve süsleme araç gereçlerini kullanarak çeşitli renklerde, şekillerde ve boyutlarda pasta yapmak sizin çalışmanıza bağlıdır. Günümüzdeki pasta ustaları çevremizde gördüğümüz her türlü objeyi tasarlayarak pastasını yapabilmektedirler. Bunun için basit süsleme araçlarından ve teknolojinin imkanlarından yararlanılmaktadır. Pasta süsleme teknikleri, insanların değişik şeyler görme isteği nedeniyle sürekli değişim göstermektedir. Değişik tatlar ve modeller yaratabilen pasta ustaları her zaman aranan ustalar olacaklardır. Çağın değişimine ayak uydurmak, ama bu arada el becerisi ve ustalığımızı ihmal etmemek, ustayı usta yapan sanatı da devam ettirmek gereklidir. Bu ders ile temel süsleme araçları, gereçleri ve şekilleri konusunda bilgi ve beceri sahibi olacaksınız. Pasta konusunda kendinizi geliştirmek ve yeni tarzlar, çeşitler yapmak sizin elinizdedir. Özel ve güzel pastalar yapmanız dileğiyle

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler