Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Güzellik ve Saç Bakımı

Bu bölümde kuaförlerin kullanacağı teknikler, ve güzellik konularında teknik bilgiler bulabilirsiniz. Daha güzel olmak veya kuaför olarak müşterilerinize daha güzel hizmet verebilmek için bu bölümdeki belgeleri inceleyebilirsiniz.


Papiyot, mizanpili ile Saç Şekillendirmesac

Saç yüzyıllardır araç kullanılmadan, kendi ekseni etrafında sarılarak veya toprak bigudilerin içine kül konularak şekillendirilmiştir. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle saç sarma yöntemleri çeşitlenmesine rağmen, iyi bir el becerisi gerektiren papiyot ve mizanpli önemini kaybetmemiştir. Topuz uygulaması için iyi bir ortam hazırlayan papiyot ve mizanpli sarma çeşitlerini öğreneceksiniz. Öğrenme faaliyetinin birinci kısmında papiyot sarma yöntemi; ikinci kısmında mizanpli sarma yöntemi ele alınmıştır. Hazırlanan öğrenim faaliyetleri sonunda her türlü saça papiyot sarma ve mizanpli sarma düzeyine gelebileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

eslem eren mizampli

mizampliyi kim nasıl bulmuştur

24-12-2009 19:13

  isimsiz yok

  papiyot nedir cervap verin lütfen siteye onuda koyarsanız sevinicem

  24-09-2010 16:39

   kuaförr

   canım papiyot saca kendı eksenı etrafında yuvarlak halkalar yaparak saca sekıl verme ıslemıdır sacı bellı ve duzgun tutamlarla ayırarak pensler yardımıyla yapılan 1 ıslemdır :D:D:D

   04-12-2010 10:43

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır