Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

El Sanatları

Nakış işleme, Kilim dokuma, makine ile nakış dokuma, boncuk işleri, zili, sumak, cicim dokuma gibi el sanatları hakkında resimli ve basit dersler.


Panama dokuma

Giyinme, insanoğlunun yaratılması ile başlamış bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyaçtan dolayı ortaya çıkan dokuma ise çeşitli dönemlerde belli gelişmeler gösterek günümüze kadar devam etmiştir. Ülkemizde önceden yaşayan kültürler ve Cumhuriyet döneminden sonraki teknik gelişmeler tekstilin şu andaki seçkin konumuna erişmesine yardımcı olmuştur. Bunun yanı sıra değişik zevk ve isteklere göre de gelişmeler göz önünde tutulmaktadır. Bu bağlamda tüketicinin değişik isteklerini karşılamak amacıylada tekstil hızlı bir gelişmenin içersindedir. Tekstil sanayisindeki hızlı gelişim sevindirici olmakla beraber, el dokumasındaki gerileme üzücüdür. El dokumanın yeniden canlanması ve yaşatılması oldukça önemlidir. Panama dersi sonunda edineceğiniz bilgi beceriler ile dokuma çeşitlerinden biri olan panama dokumayı yapabileceksiniz. GİRİŞ

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler