Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Yemek ve Gıda ürünleri

Yemek Tarifleri, Yemek hazırlama teknikleri, Organik gıdalar. Beslenme ve sağlık. Yemeklerin sunulması ve servisi. Sebzeleri pişirmede dikkat edilecek konular. İçeceklerin hazırlanması ve sunulması. Salata ve Soslar. Yiyecek çeşitleri ve dondurucuda saklanması için yapılması gerekenler.


Hamur mayalama nasıl yapılır

Hamur işlerinin, Türk mutfağının temel direklerinden biri olduğunu biliyoruz. Kıyma, peynir, patates, ıspanak, patlıcan, zeytin kısacası her çeşit malzemeyle yapılabilecek börekler, gözlemeler, ekmekler, mantılar ve tatlılar damak tadımızın vazgeçilmezleri arasında yer alır. Hamur işlerinin ana malzemelerinin ucuz olması da göz önünde tutulması gereken önemli bir avantajdır. Hamur işi yemeklerin böylesine gözde olmasının bir başka nedeni ise, bu derste açıkça belirtilmiş olan bazı teknik konulara dikkat edilmesi halinde, kolay hazırlanabilmeleridir. Hamurlarda hamuru iyi uygulamak kadar, malzeme seçimini, ölçülerini doğru bilmek ve yapmak da önemlidir. Hamurlar hors d’oeuvre (ordövr) den tatlıya kadar mönünün her basamağında tabaklarımızı süslerler. Bütün hamur çeşitleri otel mutfağında, pastanelerde, börek ve tatlı imalathanelerinde, evlerde yapılıp sunulmaktadır. Bu nedenle öğrenilenlerin uygulanması açısından her türlü çalışma olanağını bulabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Bu ders sonunda edineceğiniz bilgi ve beceriler ile özleştirilerek yapılan hamurlardan çeşitli ürünler hazırlayıp sunabileceksiniz. Ayrıca çeşitli işletmelerin istediği kalifiye eleman özelliği kazanarak iş bulma şansınızı artıracak, kendinize ve ülke ekonomisine katkıda bulunabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler