Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çocuk Gelişimi

Çocuk gelişimi ve Çocuk eğitimi hakkında dökümanlar. Çocuk bakımı, çocuklarda zihinsel gelişim, engelli çocuklar ve eğitimleri. Çocuklar için etkinlikler, doğa ve fen etkinlikleri. Çocuklar için eğlence, kuklalar , müzik, oyun etkinlikleri.


Engelli eğitiminde planlama

Toplumu meydana getiren, toplumun üyesi olan her birey eşit değer taşır. Toplumun mutluluğu ve bütünlüğü, tüm bireylerin mutluluğu ve bütünlüğü ile sağlanabilir. Bu da eğitim olanaklarının fırsat eşitliği ilkesine göre sağlanması ile mümkün olur. Konumu ne olursa olsun her insan durumuna uygun eğitim hakkına sahipse, çeşitli nedenlerle bireysel özellikleri ve eğitim yeterlilikleri açısından akranlarından çok daha farklılık gösteren “özel eğitim” gerektiren bireylerin de özür türü derecelerine uygun ortamlarda eğitim almak, en doğal ihtiyaç ve haklarıdır Özel eğitim hiç şüphesiz pahalı bir eğitimdir. Fakat özel eğitime muhtaç çocukları üretici, kendine yeter hale gelecek bir vatandaş yapmak, ömür boyu tüketici olmaktan daha ucuza mal olacaktır. Bu eğitim, özel eğitime muhtaç çocukları başkalarının himayesinden ve merhametinden kurtarır, kendine güvenen onurlu birer insan haline getirir. Bu derste özel eğitime muhtaç çocuklar için özür grubuna uygun olarak örnek yıllık ve günlük planların rehberliğinde, siz de uygun yıllık ve günlük hazırlayabilmek için yeni bilgi ve beceriler kazanacaksınız. Özel eğitime muhtaç çocukların yeteneklerine uygun eğitim programı hazırlayarak gelişimlerine katkı sağlayacak onların başarılı, verimli ve yeterli bireyler olmalarına yardımcı olabileceksiniz Onların gelişimsel özelliklerini tanıyarak mevcut yeteneklerini en üst düzeyde geliştirmelerini ve aldıkları eğitim ile onların tüketicilikten üreticiliğe geçmelerini sağlayabileceksiniz. “Dünyada yetersiz insan yoktur!” ilkesinden yola çıkarak özel eğitimin ne kadar önemli ve gerekli olduğunun farkına varacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır