Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Otomasyon

Bu bölümde otomasyon ağırlıklı konular bulabilirsiniz:Bilgisayarlı Otomasyon, PLC, PLC programlama, iş otomasyonu ve Mikrodenetleyiciler, Sayısal işaretler, Sunucu tabanlı otomasyon kontrolleri.


Bilgisayarla Otomasyon Kontrolü 4

Dos tabanlı programlama dillerinin tahtına oturan görsel diller, denetlenen donanımla kullanıcının kolay ve anlaşılabilir bir ara yüz kurmasını sağlamıştır. Donanımla ilişkili programlar yazmak hiç bu kadar zevkli olmamıştı. En basitinden bir düğmenin Dos tabanlı programlarda yazılması, üzerinde fare ile tıklatılarak bir şeyler yapılmasının zahmeti düşünülecek olursa şimdiler de günlük hayatımız değilse bile programlama hayatımızın bir hayli kolaylaştığı söylenebilir. Bu ders üç bölümden oluşmaktadır. Ø Seri portlarıdan çıkış alınması Ø Seri portlara giriş yapılması Ø Seri portlarla haberleşme Öğrenme faaliyetlerinde konu genel olarak değil örnekler üzerinde anlatılmıştır. Bu yöntem, yapacağınız uygulamalara rehberlik edecektir. Örneklerde, yazılacak programın ekran görüntüsü, örnek program ve açıklamaları verilmiştir. Bu yol ile uygulamalarda yararlanacağınız işlem basamaklarını daha iyi anlayacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır