Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Otomasyon

Bu bölümde otomasyon ağırlıklı konular bulabilirsiniz:Bilgisayarlı Otomasyon, PLC, PLC programlama, iş otomasyonu ve Mikrodenetleyiciler, Sayısal işaretler, Sunucu tabanlı otomasyon kontrolleri.


Bilgisayarla Otomasyon Kontrolü

Bu dersten itibaren görsel programlama dilini kurmaya ve kullanmaya başlayacaksınız. Görsel programlama dilini şimdiye kadar öğrenmiş olduğunuz programlama dilleriyle karşılaştırdığınızda, programlamaya getirdiği yenilikleri hemen farkedeceksiniz. Bunun yanısıra, editör tabanlı programlama dillerine oranla kolaylıkları mutlaka dikkatinizi çekecektir. Umuyorum ki görsel programlamayı sever ve bu dersi bitirdikten sonra, boş zamanlarınızda bile programlama çalışır hale gelirsiniz. Görsel Programlama Ortamında Çalışmak dersi 4 öğrenme faaliyetinden oluşmaktadır.  Görsel Programlama Dilinin Kurulumu  Görsel Programlama Dilinde Arayüz Oluşturma  Görsel Programlama Ortamında Proje Oluşturma  Görsel Programlama Ortamında Hata Denetimi ve Derleme Öğrenme faaliyetlerinde konu genel olarak anlatılmış ve örneklerle desteklenmiştir. Bu yöntem, yapacağınız uygulamalara rehberlik edecektir. Örneklerde, oluşturulacak ekran görüntüsü ve program kodları ve gerekli açıklamalar verilmiştir. Bu yol ile uygulamalarda yararlanacağınız işlem basamaklarını daha iyi anlayacaksınız. Görsel programlama dilini öğrenme aşamasında bazı zorluklarla karşılaşacaksınız. Bu zorluklar karşısında sorunu teşhis edip çözümü kendiniz düşünmelisiniz. İlk anlarda yaşayacağınız sorunlar belirli bir aşama sonunda kolay bir hale gelecektir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

hamza ıx 68 ılerıpanomatık

oğrenmek ıstıyorum bu derslerı nasıl öğrenıruım

28-09-2010 19:02

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır