Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Tatil ve Hotel hizmetleri

Tatil sektöründe çalışanlar için bilinmesi gereken kurallar. Otellerde ve Hotellerde konaklayacaklar için de aklınızda bulunması gereken bilgiler bu bölümdedir. Otelde yanlış bir uygulama ile karşılaştığınızı düşünüyorsanız veya kurallara uymayan bir durum varsa buradaki dökümanlardan işin aslını öğrenerek, hotel ve otel yönetimini uyarabilirsiniz.


Otelde Özel durumlar

Turizm işletmeleri içerisinde konaklama hizmetleri, en önemli gelir kaynaklarından birini oluşturmaktadır. Bu sebepten dolayı konaklama hizmetleri alanında çalışabilecek ve alanında eğitim görmüş personele ihtiyaç vardır. Konaklama hizmetleri eğitimini almış personel, standart alan bilgisi ve becerinin yanı sıra diğer konuk sorunlarıyla ilgili de bilgi sahibi olmasi gerekmektedir. Bunların başında işletme personeli, konaklama sektöründe çok sık rastlanmayan olağan dışı olaylar karşısında da davranış geliştirebilme yetisine sahip olabilmelidir. İşletme personelinin konaklama işletmelerinde olağan dışı bir olayla ne zaman karşılaşacağı önceden tahmin edilemez. Hastalık, ölüm, kaza, hırsızlık, cinayet, kavgalar vb. olağan dışı olaylara örnektir. İşletme personeli bu tür olaylarla karşılaştıklarında hangi davranışları göstermeleri gerektiğini bilmelidirler. Karşılaşılan olaylarda işletme personeli soğukkanlılığını koruyarak doğal davranabilmelidir. Aksine bir davranış işletmede konaklayan diğer konukların ve personelin telaşlanmalarına neden olabilir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır