Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Tatil ve Hotel hizmetleri

Tatil sektöründe çalışanlar için bilinmesi gereken kurallar. Otellerde ve Hotellerde konaklayacaklar için de aklınızda bulunması gereken bilgiler bu bölümdedir. Otelde yanlış bir uygulama ile karşılaştığınızı düşünüyorsanız veya kurallara uymayan bir durum varsa buradaki dökümanlardan işin aslını öğrenerek, hotel ve otel yönetimini uyarabilirsiniz.


Otel rezervasyonu nasıl yapılır

seyahat acenteciliği standartlarına uygun olarak rezarvasyon işlemlerini yapma yeterliği kazanabileceksiniz. Bu kazanımlarınızı rezarvasyon departmanında iş imkânına çevirebilirsiniz. Rezervasyon dalının alan mödülü olan Rezervasyon İşlemleri mödülü ile sektördeki yeni yaklaşım ve stratejileri daha iyi öğrenebileceksiniz. Seyahat acentelerinin rezervasyon işlemlerini öğrendiğiniz zaman turizm işletmelerinde ve özellikle tur operatörlüğü ve yerel acentalarda daha iyi iş bulabileceksiniz. İleriki iş hayatında bu mödülün size sağlayaçağı bilgi ve beceri uygulamalarının kazanımları sizlere her zaman en önemli yol gösterici olacaktır. Bu derste rezarvasyon ile ilgili olarak tüm çalışmalar ve aşamaları yer almaktadır. Amaç, Seyahat Acenteciliği alanında görev alacak olan sizlerin sektörün ihtiyaçları doğrultusunda bilinçlendirilmeniz ve eğitilmenizdir. Dersi tamamladığınızda çalışma ortamınızda tur organizasyonu ile ilgili edindiğiniz bilgileri kullanarak becerilerinizi geliştireceksiniz. Sonuçta işletmelerin bu konuda aradığı nitelikte bir eleman olarak yeterli bilgiye sahip olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır