Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Tatil ve Hotel hizmetleri

Tatil sektöründe çalışanlar için bilinmesi gereken kurallar. Otellerde ve Hotellerde konaklayacaklar için de aklınızda bulunması gereken bilgiler bu bölümdedir. Otelde yanlış bir uygulama ile karşılaştığınızı düşünüyorsanız veya kurallara uymayan bir durum varsa buradaki dökümanlardan işin aslını öğrenerek, hotel ve otel yönetimini uyarabilirsiniz.


Otel giriş çıkış saatleri

Konuk, konaklama işletmesine gelmeden önce bir dizi işlem yapılmaktadır. Konuk daha konaklama tesisine gelmeden konukla ilgili işlemler başlar. Bu işlemlerin önceden başlamasının nedeni konuk, konaklama tesisine geldiğinde resepsiyon deskindeki bekleme süresini azaltmak hatta bir imza atma kadar işlemleri basitleştirmeye çalışmaktır. Konuklar genellikle konaklama tesislerini iyi bir hizmetten yaralanmak için tercih ederler. O halde konuk adına, konuk tesise gelmeden prosedürü tamamlamak, kaliteli ve iyi bir hizmetin göstergesidir. Hiçbir konuk resepsiyon deskine geldiğinde işlemlerin yapılmasını beklemek istemez. Konuk memnuniyetini sağlamak için hazırlık aşamasının çok iyi yapılması gerekir. Bu aşamada gözden kaçan küçük bir hata kendisinden sonrada devam edeceğinden daha büyük hatalara neden olacaktır. Hiç kimse hatalara ortak olmak istemez. İyi bir resepsiyonist olmak isteyenlerin, işin başlangıcını da çok iyi bilmeleri gerekir. Bu derste, münferit konuklar, gruplar ve özel konukların girişinden önce yapılan hazırlıkları bulacaksınız. Dersin içeriğinde yer alan bilgileri tam olarak öğrendiğinizde kaliteli ve konusuna hakim bir resepsiyonist olma yolunda önemli bir adımı tamamlamış olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır