Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


OŞİNOGRAFİ

Yer kürenin yaklaşık % 71 okyanus ve denizlerle kaplıdır ve “Denizcilik” alanında yer alan “Gemi Yönetimi”, “Yat Kaptanlığı”, “Balıkçı Gemisi Kaptanlığı”, “Su Ürünleri Üretimi ve Yetiştiriciliği” mesleklerinin faaliyetini yürüttüğü ortam denizler ve okyanuslardır. Bunun için deniz ortamının biyolojik yapısını ve özelliklerini bilmek, bunlarla ilgili örnekler toplayarak kayıtlar tutmak, denizlerde ve okyanuslarda meydana gelen biyolojik ve ekolojik olayları tespit edebilmek, bu mesleklerin yürütülmesinde önemli bir yer tutar. Çünkü denizlerde ve okyanuslarda meydana gelen biyolojik olaylar, bir çok olayla beraber çalışarak okyanus ve denizlerin yapısında önemli bir yere sahiptir. Eğer mesleğinizi yapacağınız ortamın bu özelliklerini yeteri kadar bilmez ve tedbirleri daha önceden alamazsanız, başarıyı yakalamanız ve verimli olmanız mümkün olmayacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler