Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Otomasyon

Bu bölümde otomasyon ağırlıklı konular bulabilirsiniz:Bilgisayarlı Otomasyon, PLC, PLC programlama, iş otomasyonu ve Mikrodenetleyiciler, Sayısal işaretler, Sunucu tabanlı otomasyon kontrolleri.


Osilatör Nedir

Osilatörler dersi ile wien köprü osilatör devresi, kristal osilatör devresi, tek kararlı multivibratör devresi ve schmit trigger devresi ile ilgili temel yeterlikleri kazanacaksınız. Bu devreler otomasyon sistemlerinde algılama, ölçme ve sinyal işleme uygulamalarında çok önemli fonksiyonlara sahiptir. Endüstriyel otomasyonun yer aldığı hemen hemen her yerde karşılaşabileceğiniz bu devreleri ve bu devreler ile ilgili konuları öğrenerek ve uygulayarak çok değerli tecrübeler elde edecek ve gelecekte öğreneceğiniz yüksek seviyeli konular için sağlam bir temel oluşturacaksınız. Bu derste uygulama çalışmaları mümkün olduğu ölçüde pratik olarak kurulabilecek basit devrelerle yaptırılacaktır. Derste verilen konuları öğrenirken elektronik kitaplarından da faydalanmanız size burada verilmeyen başka tip osilatörler hakkında fikir verebilir. Bu dersin sonunda osilatörlerin otomasyon sistemlerinde ne denli önemli bir yere sahip olduğunu anlayacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır