Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Olta balıkçılığı ve Olta çeşitleri

Olta avcılığı basit yöntem ve araçlarla, genellikle sportif amaçlı yapılan avcılık türüdür. Olta avcılığı diğer yöntemlerde olduğu gibi tecrübe, teknik bilgi ve kabiliyet gerektirir. Avlanacak balık türlerine, oltanın donanımına göre sahilden veya gemiden yapılabilir. Olta avcılığında avlanacak balık türüne uygun yem temininde güçlükler yaşanabilir. Yani başarılı bir avcılık için iyi donatılmış oltanın yanı sıra uygun nitelikte yemler de gereklidir. Bunun yanında yemlerin olta iğnesine tekniğine uygun olarak takılması, balığın cezbedilmesi ve iğneden kurtulmaması için çok önemlidir. Olta Avcılığı dersi sayesinde avcılıkta kullanılan yemleri tanıyacak, yemin nasıl temin edildiğini bilecek, yemi olta iğnesine takabilecek ve hangi olta donanımlarında hangi yemlerin kullanılarak ne tür balıkların avcılığının yapılabileceğini uygulamalı olarak gösterebileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler