Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Olta nasıl hazırlanır, balıkçılık ipuçları

Avlama balıkçılığında gerek avcılık teknikleri gerekse avcılıkta kullanılan araç gereçlerin çeşitliliğini bilmekteyiz. Avcılık faaliyeti gemilerle büyük ve kapsamlı av araç gereçleri kullanılarak yapılabildiği gibi küçük tekneler kullanılarak veya teknesiz olarak da yapılabilmektedir. Tekne kullanmadan veya küçük teknelerle yapılan avcılık ekonomik olmaktan ziyade sportif kapsamda değerlendirilen olta balıkçılığıdır. Olta balıkçılığı balık stoklarının verimliliği üzerine doğrudan etkili bir avcılık yöntemi olmadığı için sertifika düzeyinde kontrollü olarak yıl boyunca yapılabilmektedir. Oltalar kendi arasında çeşitlendirilmiş olan basit av araçları olup genel olarak uzunluklarına göre yahut yemli veya yemsiz oltalar olarak sınıflandırılmakta ve balık türlerine göre farklı uzunlukta misina, kanca, ve ağırlıklar kullanılmaktadır. Olta donanımları dersi ile oltaları sınıflandırabilecek ve farklı ölçülerde malzemelerle paraketa oltalarını, çapari oltalarını, sade olta donanımlarını hazırlayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler