Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Ofsette vernik baskı nasıl yapılır

Bu derste, ofset baskıda kâğıt üzerine yapılan baskıların daha güzel ve estetik görünmesini sağlayan vernik baskının özelliklerini ve vernik baskı yapabilme koşullarını öğreneceksiniz. Ders sonunda, vernik baskının çeşitleri, hangi aşamalardan geçilerek yapıldığı, kuruma özellikleri, baskı sırasında ve sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiği anlatılacaktır. Günümüzde birçok firma, ürün ambalajlarının ya da basılmış işlerinin daha güzel ve göz alıcı görünmesini istemektedir. Bu nedenle baskı üstü malzemelerin baskısı son yıllarda daha da önem kazanmıştır. Vernik baskı üstü malzemesi olarak ekonomik oluşu, kolay uygulanabilir olması ve kuruma kolaylığı nedeniyle çok tercih edilen bir malzemedir. Verniğin bütün bu özelliklerine ders içerisinde yer verilmiş, baskı aşamaları detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Size, bu derste bu işi yapmak için gerekli bilgiler ve uygulama faaliyetleri verilmiştir. Yaptığınız işi önemsemeniz ve ciddiye almanız sizi başarıya ulaştıracaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler