Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Ofsette TIF kalıp hazırlamak

Bu ders, ofset baskıda kullanılan tif kalıpların baskıya uygun şekilde hazırlanmasının uygulamalı olarak anlatıldığı öğrenme materyalidir. Günümüzde tif kalıp; grenaj işleminden başlayarak hamlama, emaye dökümü, pozlandırma, banyo, laklama gibi birçok işlemden geçerek oluşmaktadır. Bu nedenle kullanımı ve hazırlanması daha kolay ve baskı kalitesi daha yüksek olan fabrikasyon kalıplar matbaalar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Fakat kalite gerektirmeyen işlerin baskısında ekonomik olduğundan hâlen kullanılmaktadır. Bunun yanında ofset kalıp mantığının anlaşılması için tif kalıp hazırlama büyük önem arz etmektedir. Size bu derste bu işi yapmak için gerekli bilgiler ve uygulama faaliyetleri verilmiştir. Yaptığınız işi önemsemeniz ve ciddiye almanız sizi başarıya ulaştıracaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Murah Han Tesekkür

Sitenin adı kötüymüs. Cahilim yerine Öğreniyorum.com fln olsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum. yinede tesekkürler sınava calısıyordum bu acıklamada yardımcı oldu bana...

29-03-2010 21:18

  webmaster cahiliz

  Herkes herşeyin uzmanı olmaz. herkes bazı şeyleri bilir ama bazı konularda cahil olabilir.

  Akılda kalıcı. basit.

  cahilim smiley

  29-03-2010 23:29

   Mesaj

   Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
   Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
   Öneriler
   Diğer Dersler