Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Ofsette tek renkli baskının incelikleri

Ofset baskı tekniği bugün Türkiye dâhil bütün dünyada çok yüksek kalite standartlarına ulaşmıştır. Bu başarının arkasında, kalıp, blanket, mürekkep ve diğer yardımcı maddeler yatmaktadır. Bütün bunların yanı sıra baskı makinelerinin önemli bir payı bulunmaktadır. Bu makineler baskı kalitesini artırdığı gibi baskı hızını ve otomasyonu da artırmış bulunmaktadır.Bu taleplere cevap verebilmek için iyi yetişmiş elemanlara ihtiyaç vardır. Ofset baskı yapabilmek için makine üzerindeki ayarları düzgün yaparak iyi bir iş çıkarmanın temel unsurlarını kavramanız gerekmektedir. Bunu yapabilmek için de gerekli teorik pratik bilgiye sahip olmanız bu sahip olduğunuz bilgileri nerede ve nasıl kullanacağını zı bilmelisiniz. Orijinale en yakın şekilde baskını yapabilecek ,baskı esnasında baskını sürekli kontrol ederek gerekli olan bütün ayarlamaları kendiniz yapabileceksiniz. Baskı başlangıcında ve baskının bitiminde makineni temizleyebilecek, yağlamasını öğrenerek, makinenin kullanım ömrünü uzatarak ,yağsızlıktan dolayı çıkabilecek arızaların olmasına mani olarak zamandan kazanacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler