Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Ofsette lak baskısı nasıl yapılır

Çağımızda gelişen teknolojiye ayak uydurmak, gelişen teknolojiyi insanlığın yararına sunmak, kendini bilime, eğitime ve öğretime öğrendiklerini öğretmeye ve uygulamaya adamış insanların görevidir. Öğrenilen bilgi ve beceriler, insanlığın yararına kullanıldığı müddetçe gerçek bilgi ve beceriye sahip olmuş oluruz. Matbaacılıkta görselliğin, göze hitap etmenin öneminin arttığı bu dönemde, ofset baskıda süsleme sanatı olarak nitelendirdiğimiz LAK BASKISININ da önemi her geçen gün artmaktadır. Ofsette basılan materyallerin gerek süsleme,, gerekse sürtünmeye karşı koruma veya baskının daha uzun süre dayanıklılığını sağlama amaçlı olarak lak baskıya ihtiyaç duyulmaktadır. Ofset baskıdan sonra süsleme ve koruma amaçlı kullanılan dispersiyon ve UV lak baskısı uygulanmaktadır. Bu derste genel olarak ofsette lak baskının uygulanışını, kalıp hazırlama yöntemlerini ve makine üzerinde yapılması gereken değişimleri; ikinci bölümde ise dispersiyon lakın kullanım amacını, uygulama yöntemlerini, avantajlarını ve dezavantajlarını; Üçüncü bölümde ise UV lakın kulanım yöntemleri, kurutma yöntemi ve bu yöntemin avantaj ve dezavantajlarını aynı zamanda uygulama yöntemlerini; son bölümde ise UV ışınların insan sağlığı üzerindeki etkilerini öğreneceksiniz. Bu derste hedeflenen yeterlikleri edinmeniz durumunda daha bilinçli olarak matbaa teknolojisi alanında yetişmiş elemanlar olarak ülke ekonomisine katkıda bulunacağınıza inanıyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Altan Ilgaz Altan Ilgaz Ofset Kimya

Her turlu ofset Baski Problemleriniz icin her zaman arayabilirsiniz. Kuse,karton kutu baskilarinizda Karsilasableceginiz sorunlar Size korkulu ruya olmasin. Sorunlar tamamen kimyasaldir. Anlatilmasi gereken sorunlar,zamana egitime ihtiyaci vardir. Luzumu olan egitim icin sizin yaninizdayim. Altan Ilgaz Ofset Kimya : . Nano teknoloji Kimyasal Urunler. Ferit Seilimpasa Cad. Birlik So.4/1.B.Evler IST. Tel:0 212 6411522.Fax:0 212 5578618.Cep:0 542 3124082. NOT: Zamanim elverdikce Matbaaclik Meslek Liselerin´de, Universiteler´de ders vermek,genclere kolay ogrenmelerini saglamak benim icin buyuk onur.

09-03-2010 11:31

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler