Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Ofsette kağıt kalıp nasıl hazırlanır

Ofset baskıda; kâğıt kalıplar genellikle küçük ebatlı makinelerde kullanılmaktadır. Pratik bir kalıp çekim aşaması vardır. Baskı sayısı az olan işlerde daha çok tercih edilmektedir. İşlem basamaklarını iyi takip etmek gerekmektedir. Burada kâğıt kalıbın nasıl pozlandırıldığı, süresinin nasıl olması gerektiği, banyo karışımlarının nasıl olması gerektiği, banyonun kalıbı nasıl etkilediği, kalıbın makineye nasıl takıldığıyla ilgili sizlere teorik ve pratik bilgi verilecektir. Sizlerin işleri daha iyi öğrenebilmesi için uygulamaları iyi bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Başarının sırrının ayrıntılarda olduğunu unutmamamız gerekmektedir. Yanlış yapılan işlerin hem zaman kaybına hem de ekonomik kayba sebep olduğunu unutmamamız gerekmektedir. Kâğıt kalıbın çekim aşamalarıyla ilgili tüm bilgiler aşağıda sizlere verilmiştir Hepinize başarılar.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler