Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Model uygulamalı etek kalıbı 1

Günümüzde hazır giyim sektörü ülkemizin önde gelen endüstri kollarından biridir. Hızla ilerleyen ekonomik gelişmeler, iş dünyasında uzman personel kullanımını önemli hale getirmiştir. Yeni teknolojilere göre eleman yetiştirmek üzere, sektörün her birinin işlevini bilen, temel bilgi ve becerilerle donatılmış insanlara gereksinim vardır. Bu nedenle bu sektörün en önemli koşullarından biri kalıp bilgisi olan elemanların yetiştirilmesidir. Amacımız size, kendi başınıza belli bir süre içinde model özelliğine göre kalıp hazırlama, model uygulama, şablon, serileme ve pastal planı hazırlama bilgi ve becerisi kazandırmaktır. Bu derste sizlere kalıp elde etmeyi daha basit, anlaşılır, uygulanabilir ve zevkli hale getirmek hedefimiz olacaktır. Hazır giyim sanayindeki gelişmeler modaya uygun giysilerin, her gelir düzeyine, her zevke ve ihtiyaca cevap verecek şekilde hızlı üretimini olanaklı kılmaktadır. Bu da günümüzde giyinmede modanın etkisini artırmaktadır. Bu arz talep yoğunluğu çerçevesinde de model ve formlardaki giysilerin kalıplarını hızlı ve doğru olarak hazırlamakta büyük önem kazanmıştır. Hazır giyim üretiminin istenilen kalite ve kapasitede gerçekleştirilebilmesi için, çok iyi kalıp bilgisi olması, modeli çözümleyebilme bilgi ve becerisinin edinilmesi gerekmektedir. Bu derste; düz dar etek kalıbı üzerine model uygulama bilgi ve becerisini kazanacaksınız. Etekte model uygulama tekniklerini öğrenerek her modelin kalıbını hazırlayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

alev yılmaz etek ve ceket

ben kendi eteyimi kedim dikmek istiorum ve uzun süredir kendime birşey dikmedim ve ne kadar kumaş alacagımı bilmiyoru parçalı etek istiyorum.bana yardımcı olun.

30-03-2011 14:15

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler