Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Dikiş modeli nazıl hazırlanır

Giyim ve giydirme ilk dönemlerden günümüze kadar gerekliliğini korumuştur. Sosyal yaşantı içinde insanın giyinmesi özellikle, iyi giyinebilmesi son derece önem taşımaktadır. İnsanların ‘farklı olmak’ isteği giyimi alternatifli hale getirmiş; seri üretimlerin ve özel giyim sektörlerinin giderek yaygınlaşmasına sebeb olmuştur. İyi bir moda tasarımcısının; öncelikle sanatsal ve kültürel alanlarda entellektüel birikimi olması gerekir. Bu alanlarda, bir gözlemci olarak dünyadaki tüm yenilikleri izlemesi, görsel zekası ve hafızasıyla modayı nelerin şekillendirdiğini kavraması ve çevresinde rahatsız oldugu şeyleri düzeltmeye ve değiştirmeye istekli olması gerekir. Bunun yanısıra modanın dinamiğini göz önüne alırsak hızlı düşünme yeteneği ve çalışma disiplinin olması, farklı problemlere farklı koşullarda çözüm bulma yeteneği kaçınılmazdır. Toplumda, her bir ferdin kazandığı statü gereği çizdiği imaj, moda olgusunu da doğal olarak beraberinde getirmiştir. Görselliğe büyük önem verilen bu zamanda moda, sosyal statülerimizi belirleyebilecek kadar güçlü, kişiliğimizi yansıtabileceğimiz kadar özgür yada seçimlerimizi yaşayamayacağımız kadar tehlikelidir. Giysilerimiz üzerimize yapışan toplumsal kimliklerimizdir. Moda tasarımı eğitimi, sanatsal ve kültürel alanda yeni gelişmelere ilgi duyan, yaratıcı ve düşünme yeteneği olanlar için konfeksiyon ve hazır giyim sektöründe araştırma ve geliştirme bölümlerinde çalışma olanağı sağlamaktadır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler