Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Otomasyon

Bu bölümde otomasyon ağırlıklı konular bulabilirsiniz:Bilgisayarlı Otomasyon, PLC, PLC programlama, iş otomasyonu ve Mikrodenetleyiciler, Sayısal işaretler, Sunucu tabanlı otomasyon kontrolleri.


Mikrodenetleyici Otomasyon Uygulamaları 1

Mikrodenetleyici Uygulamaları-1 Dersi ile LCD kontrolü, RF Servo motor kontrolü ve DC motor kontrolü ile ilgili temel yeterlikleri kazanacaksınız. Kontrol sisteminde, daha önce öğrendiğiniz PIC16F84 mikrodenetleyicisinden çok daha fazla özellikleri bulunan PIC16F877’yi kullanacak ve kontrol programlarını da PIC-C dili ile gerçekleştireceksiniz. Böylece PIC ailesi içerisinde farklı bir mikrodenetleyiciyi ileri seviyede bir programlama dili ile programlamayı öğreneceksiniz. Bu çerçeve altında kontrol sistemlerinde bilgi paylaşımı işlemlerinde önemli bir yere sahip olan LCD göstergenin programlanmasını, enerjiyi harekete çeviren servo ve dc motorların ileri seviye kontrollerini de öğreneceksiniz. Tüm bu yapıların elektronik ve otomasyon dünyasında çok önemli yerleri bulunmaktadır. Endüstriyel Otomasyonun yer aldığı hemen hemen her yerde karşılaşabileceğiniz bu sistemleri öğrenerek ve kontrol uygulaması gerçekleştirerek çok değerli tecrübeler elde edecek ve üst düzey tasarımları gerçeleştirebileceksiniz. Mikrodenetleyici Uygulamaları-1 Dersi Mikrodenetleyici Uygulamaları Dersi’nin yedinci dersidür. PIC16F84 mikrodenetleyicisinin temel özelliklerini, temel PIC komutlarını ve temel uygulamaları daha önceki derslerde öğrenmiştiniz. Bu derste artık bilgilerinizi biraz daha ileri seviyeye taşıyacaksınız. Hazırlanan tüm öğrenme faaliyetleri birebir uygulamalı bilgileri içermektedir. Bu ders ile farklı yapıda tasarımlar gerçekleştirebilecek ve elektronik bilginizi geliştirebileceksiniz. Bu derste verilen konuları öğrenirken internetten ve ilgili diğer elektronik kitaplardan da faydalanmanız size değişik bilgiler ve bakış açıları kazandıracaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır