Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Mermer Tornalama ipuçları 2

Mermer işlemeciliğinde artık mermer oluşumu fazla olmaktadır. Bu artıkların değerlendirilmesi yollarından biri de mermer tornalama işlemleri ile çeşitli dekoratif süs eşyaları yapmaktan geçer. Bunun yanında mermerin şekillendirilerek estetik bir ürün olarak kullanım alanlarının yaygınlığı, mermer tornalama işlemlerinin yaygınlığını göstermektedir. Mermer tornalama işlemleri ile küçük bir atölyede mermer tornası ile imalat yapma imkânı vardır. Bu şekilde Afyonkarahisar ve Kırşehir gibi yörelerimizde birçok kişiye az bir sermaye ile iş imkânı kurmak mümkün olmuştur. Bu ders ile torna tezgâhını tanıyacak, mermeri tornaya bağlama şekillerini öğrenecek ve mermere tornada silindirik olarak şekil verebileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler