Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Medikal Cihaz bakımı ve Kullanımı

Bu bölümde medikal cihazların bakımı ve medical cihazlarda kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken konular verilecektir. Sizde sağlık sektöründe çalışıyorsanız özellikle elektronik medikal cihazların kullanımı için ihtiyacınız olan bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


Medikal Teknik Organizasyon

Tıbbi teknolojideki gelişim sonucunda bulunup geliştirilen ve sürekli olarak kullanılan çok sayıda teşhis ve tedaviye yönelik cihazlar birçok hastalığın tedavisinde önemli rol oynamıştır. Teknolojinin tıbbi tedaviyi şekillendirmedeki rolünün sonucunda tıbbi cihazların üretimini, kurulumunu, bakımını ve onarımını gerçekleştiren biyomedikal firmalar ile bunları kullanan hastanelerde biyomedikal teknik servisler kurulmuştur.Bu teknik servisler tıbbi cihazların periyodik bakımlarını ve tamirlerini yapmak, envanterini güncelleştirmek, etkin ve emniyetli şekilde kullanılabilmeleri için kullanıcıyı eğitmek, teknik şema ve dökümanları arşivlemek gibi görevleri yerine getirmektedir. Sizler bu dersi tamamladığınızda biyomedikal teknik servisinde kullanıcı personel koordinasyonu ve eğitimi nasıl sağlanır, çalışma planı nasıl yapılır, peryodik bakım takvimi nasıl hazırlanır, envanter nasıl oluşturulur, arşivleme nasıl yapılır, depolama ortamları nasıl olmalıdır, tutanaklar nasıl hazırlanır, teknik şartname nasıl hazırlanır, proforma fatura nasıl düzenlenir, işcilik ve malzeme maliyeti nasıl hesaplanır gibi soruların cevaplarını fazlası ile bulabileceksiniz. İyi bir organizasyon ve düzenli bir kayıt, kaliteli ve verimli bir hizmeti sunar.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır