Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Biyomedikal, Tıbbi bölümlerde okumak isteyen öğrenciler için ilk kaynak

Günümüzün modern toplumlarında çok önem verilen konuların başında sağlık gelmektedir. Sağlık hizmetlerinin kalitesi, hızı ve sürekliliği kullanılan cihazların periyodik olarak bakımlarının yapılması ve sistemlerin sürekli çalışır halde tutulması ile mümkündür.

Biyomedikal cihaz teknolojileri de, ülkemizde hızla yaygınlaşan bir sektördür ve sektöre teknik anlamda destek sağlayacak elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu dersler, biyomedikal cihazlarda kullanılan elektromekanik ünitelerin ayırt edilmesini sağlayacak ihtiyaç duyacağınız temel bilgileri basitten karmaşığa doğru sıralanmış şekilde ve sizin anlayabileceğiniz sadelikte işlemektedir.


Mikrobiyolojik Tehlike, Medikal alandaki tehlikeler ve Tıbbi alanda Dikkat Edilmesi gerekenler

Bu ders Medikal sektörde çalışanların; mikrobiyolojik ajan risklerine karşı alabileceği tedbirleri anlatmaktadır. Risklere karşı tedbir almamanın belki de ileride sağlık açısından telafisi olmayan kötü sonuçlar doğurabileceği bilinci ile hareket etmek gerekmektedir. Bu nedenle vücudun savunma mekanizması olan bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gereklidir. Çalışma ortamından enfeksiyon bulaşmaması için uyulması gereken hijyen kuralları, vücudu koruyucu bariyerler kullanma, her çalışma öncesinde ve sonrasında el yıkama mesleğin temel kurallarıdır. Ders; mesleki hastalık risklerini, ortamdaki atıkların toplanması ve imha edilmesinin önemini, sterilizasyon ve dezenfeksiyon işlemini ve bu işlemler yapılırken ne tür araçgereçler kullanıldığı bilgi ve becerisini vermeyi amaçlamaktadır

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır