Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Medikal Cihaz bakımı ve Kullanımı

Bu bölümde medikal cihazların bakımı ve medical cihazlarda kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken konular verilecektir. Sizde sağlık sektöründe çalışıyorsanız özellikle elektronik medikal cihazların kullanımı için ihtiyacınız olan bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


MR Cihazı Kurulumu

MRG (Manyetik Rezonans Görüntüleme) sistemleri çağımızın en önemli tıbbi buluşlarından biridir. Bu ders ile MRG cihazlarının kurulumu ile ilgili bilgileri öğreneceksiniz. Biyomedikal cihazlarla ilgili her aşamada ne kadar dikkatli ve özenli davranmamız gerektiğini biliyoruz. MRG cihazları da hem kurumlar için çok önem taşıyan cihazlar hem de oldukça pahalı nitelikte cihazlardır. Bu cihazlarla çalışma esnasında gösterilecek duyarlılık, hem işlerin hassasiyeti açısından hem de maddi olarak oldukça fazla önem taşımaktadır. Ayrıca MRG cihazları yapıları gereği etrafındaki cihazlarında çalışmalarını etkilemekte ve etrafındaki cihazların çalışmalarından etkilenmektedir. Kurulum hazırlıkları ve yalıtım yapılırken çalışılan ortamın bir sağlık kuruluşu olduğu bilincinden hareketle çok daha fazla hassasiyet gösterilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Biyomedikal cihazlarla ilgili çalışırken sürenin ne kadar önemli olduğu unutulmamalıdır. Biyomedikal cihazlarla çalışırken yapılacak her yanlış hareketin insan yaşamına ve insan yaşam kalitesine büyük zarar verebileceği göz önüne alınarak hareket edilmesi temel ilkelerimizden olmalıdır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır