Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Kartvizit nasıl basılır ?

Kartvizit; kişiyi ve bağlı bulunduğu kurumu temsil eden, kurum logosu ve iletişim bilgilerini içeren basılı bir materyaldir. Günümüzde insanların birbirleriyle iletişim kurabilmeleri için bir araç olan kartvizit, her sektör ve alana mensup kişiler tarafından kullanılmaktadır. Günlük hayatımızda geçerli bir yeri olan kartvizitin hazırlık ve basım işleri de matbaalar tarafından gerçekleştirilir. Kartvizit kullanan kişilerin sayısının çokluğu göz önüne alındığında, kartvizit reprodüksiyonunun matbaaların iş potansiyeli önemi daha kolay anlaşılabilir. Bu derste size, kartvizit reprodüksiyonuyla ilgili bilgi ve becerilerin kazandırılması amaçlanmaktadır. Bu derste hedeflenen yeterlikleri edinmeniz durumunda, matbaa alanında daha nitelikli eleman olarak yetişeceğinize inanıyor, başarılar diliyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler