Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Matbaada kolay kalıp çıkarma yolları

Bu ders ile matbaacılıkta CTP sistemlerinde kalıp çıkış alma konusunda bilgi sahibi olacak ve ideal kalıp özelliklerinde kalıp çıkış alabileceksiniz. Bilgisayardan kalıba çıkış dersi ile; tramın anlamı, tram çeşitleri, tram sıklığı, ton değeri, açısı ve densite hakkında kısa ve genel bilgileri edinerek bu faktörlerin kalıpta ve baskıdaki önemini öğreneceksiniz. Ayrıca çözünürlük hakkında bilgi sahibi olacak, çözünürlükle ilgili terimlerin anlamlarını ve önemlerini öğreneceksiniz. Kalıp çıkış almadan önce banyo makinesini hazırlamayı, kalıbı pozlandırmayı ve gerekli ölçümleri yapmayı öğrenip uygulayabileceksiniz. Bir baskı öncesi operatörünün, anlatılacak bu konularda bilgi sahibi olması ve uygulama yapabilmesi gerekmektedir. Bu ders, bu yöndeki becerileri kazandırmak üzere hazırlanmış bir dersdür. Bu derste hedeflenen yeterlikleri edinmeniz durumunda, matbaa teknolojisi alanında daha nitelikli elemanlar olarak yetişeceğinize inanıyor, başarılar diliyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler