Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Baskıda fotoğraf için zemin hazırlama

Tasarımlar bütün olarak değerlendirildiğinden, fotoğraf veya grafiklere uygun zemin oluşturmak, tasarımın niteliğini belirleyen en önemli ayrıntılardan biridir. Bu yüzden zemin seçimi veya zemin oluşturulması önemlidir. Zemin, sayfada bulunan diğer renk ve görüntülerle uyumlu olmalıdır. Aynı zamanda zeminler, sayfadaki beyazlıkları veya boşlukları doldurmak için değil, resim ve grafiklerle estetik bir armoni oluşturmak ve sayfada verilmek istenen mesajı daha iyi vurgulamak için kullanılmalıdır. Resim işleme programında, zemin oluşturmanın çeşitli yöntemleri vardır. Kullanılan yöntem hangisi olursa, olsun zemin oluşturmak zengin bir hayal gücü ve titizlik gerektiren bir iştir. Bu derste zemin oluşturmak için gerekli olan bilgiler ve uygulama faaliyetleri verilmiştir. Dikkatli ve düzenli çalışmanız sizi başarıya ulaştıracaktır. Ayrıca bol bol pratik yapmanız, daha estetik ve özgün zeminler oluşturmanıza kapı aralayacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler