Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Matbaada tifdruk baskı kontrol aşaması

Bu ders ,tifdruk baskı kontrolünün uygulamalı olarak anlatıldığı öğrenme materyalidir. Günümüzde baskı kontrolü çok ilerlemiştir. Makinelerin teknolojik olarak gelişmeleri baskı kontrolüne de yansımış, bu sayede baskı operatörü makine üzerinde çok rahat kontrol yapar hale gelmiştir. Baskının kalite kontrolü ise ISO tarafından oluşturulan standart değerlerle yapılmaktadır. Bu kontrol için densitometre veya spektrofotometre ile ölçümler yapılması gerekmektedir. Bu dersi tamamladığınız zaman sizler, baskı ayarları için gereken kontrolleri yapabilecek, densitometre veya spektrofotometre ile baskının kalitesini kontrol edebileceksiniz. Bu derste hedeflenen yeterlikleri edinmeniz durumunda, tifdruk baskı kontrolünü yapabilen nitelikli elemanlar olarak yetişeceğinize inanıyor, başarılar diliyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler