Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Matbaa renk karışımları

Bu ders sonunda edineceğiniz bilgi ve beceriler ile renk karışımları alanında her türlü rengi elde etmek için vazgeçilmez olan CMYK renkleri tanımanız ve kullanmanız sizler için çok yararlı olacaktır. Teknolojinin her geçen gün hızla ilerlediği bu zamanda işlerinizi daha kolay yapabilmeniz için kullanacağınız değişik baskı makinelerinin renk ayarları ile ilgili problemlerin giderilmesinde, baskı öncesi ile başlayan ve baskıdan sonra yüzey koruma işlemleri ile son bulan renk kontrolünün sağlanmasında kendinizi daha bilinçli hissedeceksiniz. Rengin oluşmasında ışığın var olmasının önemini bilerek, ışık ve renk ilişkisini analitik olarak yorumlayan renk karışımlarının ışıksal ve maddesel olmalarının farkında olan, baskı öncesi sektördeki renk karışımları olan ışıksal karışım ve sonuçları ile baskıdaki renk karışımlarının maddesel olmasından (mürekkepler ile) kaynaklanan görüntü farklılıklarının azaltılabilmesi konusunda fikir sahibi olan bireyler olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler