Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Takvim nasıl hazırlanır

Promosyon, ticari firmalar tarafından müşterilerine firmalarının reklâmını yapmak amacıyla dağıtılan reklâm materyalidir. Bunların arasında en önemli ve etkili olan takvim gelmektedir. Günümüz ticaret hayatında firmaların öne çıkma istekleri doğmuştur ve kendilerini tanıtabilmek ve müşteri portföylerini arttırabilmek için diğer reklâm materyalleri ile birlikte takvim de kullanılmaktadır. Firmaların tanıtımında önemli bir yeri bulunan takvim promosyonları matbaalar tarafından basılır. Takvim dersinde bilgisayarda orijinal hazırlama ve kontrolleri yapma işlemlerini gerçekleştirebilecek beceriye ulaşmanız için gerekli bilgiler verilecektir. Ders sonunda orijinale birebir uygunlukta takvim reprodüksiyonu yapma yeterliliğini kazanmanız amaçlanmaktadır. Hedeflenen yeterlikleri edinmeniz durumunda, matbaa teknolojisi alanında daha nitelikli elemanlar olarak yetişeceğinize inanıyor, başarılar diliyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler