Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Manto kaban kalıbı 2

Bilindiği gibi bir kalıbı başarıyla hazırlamak tek başına yeterli değildir. Bunun yanında büyültme küçültme anlamına gelen seri çiziminin de yapılması gerekir. Kumaşı ekonomik kullanmak için malzeme hesabı da şarttır. Bu derste “Manto–Kaban Kalıbı I” dersinde daha önce hazırlanan model uygulamalı manto kalıbının seri tablosunu hazırlama, sırçama noktaları ve yönleri, sıçrama oranları, seri çizim işlemleri, ana ve yardımcı malzeme hesaplamayı göreceksiniz. Bu ders ile verilen bilgiler, sektörle işbirliği içinde hazırlanmıştır. Alacağınız bu ders eğitimi ile, manto-kaban kalıbı seri çizimi becerisi geliştirerek, sektörde bu alanda faaliyet gösteren firmalarda rahatlıkla görev alabilirsiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

nihal bulut kalıp

kalıpları görmek istiyorum

06-05-2010 09:36

  selma demir kaban klıplrı

  kaban manto dikmek istiyorum.

  15-01-2012 14:26

   dikim kolay kalıbı biliyormusun selma

    

   29-01-2012 14:35

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler