Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

El Sanatları

Nakış işleme, Kilim dokuma, makine ile nakış dokuma, boncuk işleri, zili, sumak, cicim dokuma gibi el sanatları hakkında resimli ve basit dersler.


Makinede Türk işi nakış hazırlamak

Türk işleme sanatı, geçmişten günümüze kadar değerlerini koruyarak gelmiştir. Teknolojinin gelişmesi ile işleme sanatı bir süre durağan bir hale gelse de yaşamaya devam etmektedir. Türk işi tekniği de bu işleme sanatları içinde önemli bir yer tutar. İş gücünün verimli hale gelmesi, üretimin daha fazla ve ekonomik olması sebebiyle günümüzde makine nakışlarına ilgi artmıştır. Elde yapılan Türk işi, gelişen teknolojiyi takip ederek makinede de uygulanmaktadır. Ulusal kültürümüzden olan Türk işi tekniğinin, kendine özgü niteliklerini yitirmeden yaşatılması sizlerin elindedir. Bunun için teknolojik gelişimi takip ederek sunulan kolaylıkları kullanarak değerlerimiz yaşatılmalıdır. Bu ders ile; uygun çalışma ortamı sağlanarak Türk İşi tekniği ile ilgili model belirleme, uygun malzeme seçme, kumaşı işlemeye hazırlama, makineyi işlemeye hazırlama, Türk İşi tekniğini uygulayabilme, ajur tekniğini uygulama, yardımcı iğne tekniklerini uygulama, tekniğe uygun olarak kenar temizleme yapabilme Türk İşi tekniğine uygun ütü yapma, kalite kontrol bilgi ve becerilerini içermektedir. Bu ders size makinede Türk işi yapma becerisi kazandıracaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

serdane el nakışı

resimi nrede

27-03-2010 18:52

  şeyma elde çin iğnesi

  cin iğnesi yopıyorumve öreniyorum onlar için modelere bakmak istiyorum

  07-03-2011 11:42

   feyza nur elde çin iğnelemesi

   bizim orda çok meşurdur yapıyorum her kes alıyoo

   24-12-2012 16:30

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler