Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Makinede Tornalama Nasıl Yapılır 1

İmalat sektörünün merkezindeki TORNALAMA İŞLEMLERİ ile üretim tezgahlarından talaş kaldırma işlemi teknolojinin gelişmesiyle ilerleme göstermiştir. Bunun sonuncunda Makine Teknolojisi Alanı ve tornalama teknolojisinde büyük ve hızlı bir gelişim sağlanmıştır. Bugünkü CNC Torna Tezgahları bu gelişimin bir göstergesidir. Bu teknolojideki gelişimin temelini oluşturan TEMEL TORNALAMA İŞLEMLERİ I Dersinün içeriklerini bilmeniz ve uygulamanız bu alandaki bilgi ve becerilerinizi artıracak ve TEMEL TORNALAMA İŞLEMLERİ II Dersinün temelini oluşturacaktır. Tornacılık teknolojilerinin bilinmesi ve uygulanması Makine İmalatçısında aranılan önemli bir özelliktir. Bu nedenle bu derse sizin daha önceki bilgi ve becerinize ilave olarak ; * Tornada kullanılacak olan kesici takımların bilenmeleri, * Kesici takımları torna tezgahına bağlanmaları, * İşlenecek iş parçalarının uygun bağlama araçları ile bağlanmaları, * İş parçalarının işlenme esnasında ölçme işlemleri, * Torna tezgahında alın tornalama, * Torna tezgahında parçaya punta deliği delme, * Torna tezgahında silindirik tornalama, * Torna tezgahında kademeli tornalama, Konularında sizlere bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlamaktadır

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler