Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

El Sanatları

Nakış işleme, Kilim dokuma, makine ile nakış dokuma, boncuk işleri, zili, sumak, cicim dokuma gibi el sanatları hakkında resimli ve basit dersler.


Kösele Takılar, çanta, kemer

El Sanatları özelliği taşıyan kösele takılar, insanların gereksinimlerini karşılayan uğraşlar şeklinde ortaya çıkmış, yaşayış özelliklerini ve iklim koşullarına uygun gelişmeler göstererek, belirli kültürlerin özelliklerini yansıtır hale gelmiştir. Geleneksel el sanatlarımızın bir kolu olan “Dericilik” alanında, Türklerin çok eski tarihlerden beri yaptıkları ürünler incelendiğinde bu alanda ne denli yaratıcı ve sanatkâr oldukları görülmektedir. Köselenin işlenmesi, ona ihtiyaca cevap verecek özellikler kazandırılması ve sanat eseri niteliği taşıyan ürünlere dönüştürülmesi, deri el sanatlarının dünyaya tanıtılması, ilerlemesi siz sevgili öğrencilerimiz sayesinde olacaktır. Bu ders ile uygun çalışma ortamı sağlandığında, yaratıcılığınızı da kullanarak farklı modellerde kösele takılar yapabileceksiniz. Bu alanda bilinçli, verimli, kaliteli ve etkin çalışmalar yapacağınıza inanıyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler