Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Yemek ve Gıda ürünleri

Yemek Tarifleri, Yemek hazırlama teknikleri, Organik gıdalar. Beslenme ve sağlık. Yemeklerin sunulması ve servisi. Sebzeleri pişirmede dikkat edilecek konular. İçeceklerin hazırlanması ve sunulması. Salata ve Soslar. Yiyecek çeşitleri ve dondurucuda saklanması için yapılması gerekenler.


Konuk Kabulünün püf noktaları

Yiyecek – içecek hizmetleri, turizm sektörünün önemli ve geniş istihdama yer veren gözde alanlarından biridir. Hizmet sektöründe sağlamış olduğu geniş iş olanakları ile ülke ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Bu dersi başarı ile tamamladığınızda Restoranlarda müşteriyi karşılayabilecek, müşterilere servis yapabilecek, hesaplarını hazırlayarak tahsil edebileceksiniz. Bildiğiniz gibi otel işletmelerinin gelirlerinin % 40’ından fazlasını yiyecek içecek hizmetleri sağlamaktadır. Konukların işletmeye geldiği anda sizinle karşılaşması, ilk izlenimini sizinle sağlaması size büyük sorumluluk yüklemektedir. Bu nedenledir ki konukların kabulü ve sonrasındaki incelikleri bu dersle kazanacaksınız. Konukseverliğin bir erdem olduğu ülkemizde, konuk kabulü, konuğun ağırlanması ve uğurlanması herkesin incelikleriyle bildiği bir konu olmaktan çıkmış, bir meslek ve bilim haline gelmiştir. Önemli kişilere nasıl davranılacağı, insanların nezaket kurallarına göre nasıl karşılanacağı bilgilerine bu ders sonunda ulaşacak ve kullanabileceksiniz. Servis Elemanlığı, şeflik ve yöneticilik kademelerini hedefleyecek ve bu hedefe ulaşabilmek için bir adım daha atmış olacaksınız. Kaliteyi tercih eden insanlar ihtiyaç duydukları hizmeti restorantlarda almayı tercih etmektedir. Kaliteli müşteri kaliteli personeli zorunlu kılmaktadır. Eğitim almış hizmet personeline duyulan ihtiyaç, sizleri bu alanda aranan eleman haline getirmektedir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler