Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Örgü , Tekstil ve Dokuma Giysiler

Bu bölümde çeşitli örgü işleri ve hızlı şekilde tekstil ürünleri hazırlamak için gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Kumaş boyamadan örme Etek ve Hırka hazırlamaya kadar çok çeşitli konular bu bölümdedir.


Yelek Kalıpları

İnsanoğlu her çağda giyinme ihtiyacı duymuştur. Eski çağlarda sadece örtünme ve iklim şartlarından korunma amaçlı olmakla beraber bu ihtiyaç, günümüzde teknoloji geliştikçe ve buna bağlı olarak yaşam şartları iyileştikçe, örtünmeden daha farklı amaçlar taşımaya başlamıştır. Giysi seçiminde artık, bulunulan ortama ve giyecek kişinin gereksinimlerine, vücut özelliklerine, sosyal konumuna uygun tarzlar tercih edilmeye başlanmıştır. Hayal güçlerin eğitimle, teknik bilgilerle destekleyen modacılar insanlara çok çeşitli giysi modelleri sunmaktadır. Bu renkli dünyada çok çeşitli materyaller kullanan modacılar, hayal güçlerini çeşitli özellikteki giysilerle yansıtmaktadır. Bu materyaller arasında rahatlık, sıcaklık ve esneklik özellikleri nedeniyle tercih edilen düz örme yüzeyler ise giyinme ihtiyacına çok özel bir seçenek oluşturmaktadır. Annelerimizin eskiden elde şişlerle ördükleri örgüler artık elektronik makinelerde üretilip, yine en gelişmiş dikim makinelerinde giysiye dönüştürülmektedir. İşte, insanın hayal gücünü zorlayan bu renkli dünya, teknik bilgilerle donatılmış, gelişmeye açık yeni gönüllülere ihtiyaç duymaktadır. Bunlardan biri neden siz olmayasınız? Elinizdeki ders size bu renkli dünyayı aralama fırsatı verecek bilgileri içermektedir. Bu dersteki etkinlikleri başarıyla tamamladığınız takdirde kendinizi geliştirip bu renkli dünyaya biraz daha yakınlaşmış olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler