Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Kil heykel yapma teknikleri

Bir kültürü geleceğe taşıyan, uygarlıkları kalıcı kılan en önemli unsur üretilen eserlerdir. Sanatın bu anlamda kalıcı ve birleştirici bir özelliği vardır. İnsanlığın ilk yıllarından beri sanat; yaşanılan mekana, ortama, kullanılan tekniğe göre sürekli gelişmiştir. Bu gelişime baktığımızda topraktan mamul eşya nın yapımı ile aynı paralellikte ilerlediğini görürüz . Malzemenin olanakları elverdiğince şekillendirilen kil, böylece kültür ve sanat değişimleri bir arada taşıma özelliği ile sanat tarihçilerine ışık tutan en büyük etken olmuştur. Çünkü kil en kolay bulunabilen ve şekillendirilebilen malzeme olması dolayısı ile her çağda değişimlerin gerek teknolojik gerek sanatsal açıdan takip edilebildiği malzeme olmuştur. . Sizler bu derste hedeflenen yeterlilikleri kazandığınızda sanatın tarihsel süreci hakkında bilgilendiğiniz gibi seramik sanatına karşı kişisel bir bakış açısı kazanarak yaşadığınız bölgenin tarihine dolayısı ile sanatına daha duyarlı olacaksınız

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler