Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Kil desen ve süs yapımı

Tarihin çeşitli dönemlerinde, çeşitli kültürlerinde insanoğlu duyarlılığını, kültürünü, inancını, farklı kültürle olan ilişkilerini estetik duygularını taşlara, ahşaba, halıya işlemiştir; ancak insanoğlunun var oluşundan önce var olan toprak, yine insanoğlunun en kolay ve en çabuk ulaşabileceği malzeme olarak onunla uygarlıkların serüveninde birlikte yer almış, sanat tarihçelerine ışık tuttuğu gibi sanatı yaratanların da en yakın dostu olmuştur. İlk insanlar önce yüzlerini sonra kaplarını boyamaya başlamışlardır Süsleme sanatlarının başlangıcı böylece dekoratif tekniklerin de doğmasına neden olmuştur. Bu ders size yarı mamulü dekorlama teknikleri ile ilgili bilgi ve becerileri kazandıracaktır. Yarı mamul; serbest yöntem, çamur tornası, döküm ya da mekanik yollarla biçimlendirilmiş ve tekniğe uygun şekillendirme kıvamına gelmiş ürünlerdir. Böylece oluşturduğunuz formları öğrendiğiniz dekor teknikleri ile zenginleştirerek seramik ürünler oluşturabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler