Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Katrakta Mermer Plak Kesimi

Mermer ocaklarında blok olarak üretilen mermerin işlendiği, kesilip parlatıldığı yerler mermer fabrikalarıdır. Fabrikaya blok halinde getirilen mermer, ürün talep şekline göre fayans ve/veya plakalar halinde üretilir. Ocaktan fabrikaya getirilen mermer bloklarının işlenebilmesi için fabrikada bulunması gereken makine sistemleri dört grupta toplanır: 1. Kaldırma ve taşıma sistemleri 2. Kesme sistemleri 3. Ebatlama sistemleri 4. Silme (parlatma, cilalama) sistemleri Fabrikada plaka kesiminde kullanılan makine sistemlerinden, lamalı sert maden soket testereli katrak makineleri bloktan en verimli ve plaka elde etme işlerinde kullanılan makinelerdir. 40, 60, 80 veya 120 adet lamaları ile aynı anda çok büyük ebatlarda plaka elde etmek mümkündür. Bu makinelerin ilk yatırım maliyetleri yüksek olmakla beraber ileriki aşamalarda fabrikayı kısa zamanda kara geçirmektedir. Makine kesim ayarları ve kontrolleri iş güvenliği tedbirleri altında yapılarak çevre mevzuatına uygun üretim yapılması durumunda ihracat kalitesinde plakalar elde etmek mümkündür.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Tom See

Can you give me I want to buy, right?

02-07-2010 09:22

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler