Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

El Sanatları

Nakış işleme, Kilim dokuma, makine ile nakış dokuma, boncuk işleri, zili, sumak, cicim dokuma gibi el sanatları hakkında resimli ve basit dersler.


Kasnaksız Makine Nakışları

Gelişen teknolojiyle birlikte çok çeşitli işleme yapabilen makineler üretilmektedir. Bu makinelerle kısa sürede güzel ve zevkli ürünler elde etmek mümkün olmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile zaman ve iş gücünün daha verimli kullanılması üretimin artmasına sebep olmuştur. Değişik tekniklerin birlikte veya ayrı ayrı uygulanmasıyla pek çok ürün çeşidi ve teknikler ortaya çıkmıştır. Kasnaksız makine işlemeleri de bu tekniklerden birisidir. Bu ders, uygun çalışma ortamı sağlanarak, makinede kasnaksız işleme, kenar temizleme, ütü yapma, kalite kontrol bilgi ve becerilerini içermektedir. Bu faaliyetleri başarı ile tamamladığınızda günlük hayatta kullanabileceğiniz güzel ve zevkli ürünleri kısa sürede yapabilir ayrıca ekonomik olarak da gelir sağlayabilirsiniz. Bu ders size kasnaksız işleme tekniklerini uygulama becerisi kazandıracaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler