Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

El Sanatları

Nakış işleme, Kilim dokuma, makine ile nakış dokuma, boncuk işleri, zili, sumak, cicim dokuma gibi el sanatları hakkında resimli ve basit dersler.


Kasnaksız makinelerde nakış dokuma

Makineler hayatımızın her alanında olduğu gibi nakış alanında da büyük kolaylık ve yenilik getirmiştir. Makinede yapılan işlemeler ucuz, kullanışlı ve güzel olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Makinede yapılan işlemeler kasnakla yapılabildiği gibi kasnaksız da yapılmaktadır. Kasnaksız yapılan işlemeleri günlük hayatta kullanabileceğimiz hemen her eşya üzerine rahatlıkla uygulayabiliriz. Bu ders, kasnaksız makine nakışlarında model belirleme, malzeme ihtiyacını belirleme, kumaşı işlemeye hazırlama, makineyi kasnaksız makine nakışlarına hazırlama bilgi ve becerilerini içermektedir. Bu dersi aldığınız taktirde; aile ve sanayi tipi nakış makinelerini ve parçalarını tanıyacaksınız. İlerideki derslerde de makinede iş yapma yeteneği kazanacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler