Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Matbaada karton ambalaj yapıştırma

Bu ders karton yapıştırma makinesinde ambalaj üretiminin uygulamalı olarak anlatıldığı öğrenme materyalidir. Karton yapıştırma makinesinde üretime hazırlık, uzun ve işlemleri dikkatlice yapılması gereken bir aşamadır. Kullanılan makineler genelde değişik firmaların aynı çalışma mantığı ile çalışan makineleridir. Üretime hazırlık süreci kâğıt ve kartonların giriş ünitesine yüklenmesi, katlama ünitesi ayarları, yapıştırma ünitesi ayarları işlemi, katlanmış kartonların paketlenmesi gibi hepsi için dikkat edilmesi gereken işlemlerden oluşur. Bu işlemler sayesinde iyi bir katlama ve yapıştırma gerçekleşmesi için gerekli olan hazırlık yapılmış olur. Günümüzde ambalajlı ürün kullanımı hızla artmaktadır, ambalaj sektörü de ülkemizde giderek büyümektedir. Hızla büyüyen ambalaj sektöründe kaliteli güvenli ambalaj üretimi de çeşitli makineler ile gerçekleşmektedir. Basılan karton ambalajlar; özel kesim,ayıklama, katlama, yapıştırma makineleri gibi otomatik makinelerle hızlı bir şekilde üretilmektedir. Bu ders, ,baskısı, kesimi ve kırpıntı ayıklaması yaplımış karton ambalaj ürünlerinin yapışma aşamasında ne gibi işlemlere tabi tutulduğu becerisini sizlere kazandırmak için hazırlanmıştır. Bu dersi tamamladığınız zaman sizler karton kutu yapıştırma makinesinde karton ve kağıt ambalaj hazırlayabilecek ve yapıştırma işlemlerini makinede yapabileceksiniz. Katlama ve yapıştırma ünitelerinin yapısını anlayacak, makine ayarını, uygun hızda çalıştırma işlemini gerçekleştirebileceksiniz. Bu derste hedeflenen yeterlikleri edinmeniz durumunda, karton ambalaj sanayisinde karton ambalaj yapıştırma konusunda nitelikli elemanlar olarak yetişeceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Altan Ilgaz Ofset Kimya

Ofset Katon Baskilariniz´da kalite icin: Nano Teknoloji Hydro 2000

09-03-2010 10:52

  Altan Ilgaz Altan Ilgaz Ofset Kimya :

  Ofset Karton,Ambalaj Baskılarınızda,problemlerinize çözüm :

  Nano Teknoloji: Hydro 2000 Ofset Hazne konsantresi,%1/2 kullanılır,

  Alkol kullanmanıza gerek yoktur,super kalite baskı alırsınız.

  Ofset Fixer:Kalıp ton giderici,temiz,net,devamlı baskı yaparsınız.

  Ofset Jöle:Boya içine%2/3 konur karıştırılır.Yolma,çapak,arka vermez.

  Ferit Selimpaşa Cad.Birlik So 4/1 B.Evler Ist. Tel :0 212 6411522.

  05-04-2010 11:04

   Mesaj

   Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
   Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
   Öneriler
   Diğer Dersler