Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Fotoğraf ve Grafik Dersleri

Bu bölümde temel fotoğrafçılık terimlerinden uzmanlık için gerekli birçok konuya kadar çeşitli dersler bulabilirsiniz. Grafik başlığı altında ise birçok grafik terimi ve bunların bilgisayardaki karşılığını öğreneceksiniz.


Karakalem ile Basit Geometrik Form çizimi

Desen, tarihin ilk çağlarından beri insanlığın en önemli iletişim aracı olmuş ve düşüncelerini gerçekleştirme fonksiyonunu yerine getirmiştir.Desen insanın hayal gücünü gerçeğe dönüştürmenin en önemli ve etkili aracıdır ve resim sanatının temelidir. Desenin başlıca aracı da çizgidir. Çizgi nesnel olarak geometrik bir elemandır.Nesnel olarak çizgi görsel anlatımın temel öğelerinden biridir ve görsel değer taşır. Hazırlanan bu derste, basit geometrik formların çizimi ile ilgili tanımları, perspektif kurallarına göre geometrik formların çizimi ile ilgili konuları ele alacağız. Ders sonunda öğrendiğiniz bilgi ve becerileri sanat ile ilgili tüm alanlarda kullanabilir ve hatasız bir biçimde Basit Geometrik Formların Çizimini perspektif kurallarına göre görünüşleri çizebilir,. desen tekniğine uygun hacimlendirebilirsiniz

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mehmet Yıldırım RESİM

pROĞRAMINIZI BEĞENİYORUM

03-12-2012 18:56

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır