Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Kapişon ve Pelerin dikiş kalıpları: 2-6 yaş

Büyükler gibi çocuklarda güzel giyinmek isterler ve güzel giyindiklerinde mutlu olurlar. Arkadaşlarının arasında güzel giyinmiş bir çocuk önemli olduğuna inanır ve kendine olan güveni artar. 2-6 yaş arasındaki çocuk giyinip soyunmayı yeni öğrendiği için kolay giyip çıkarılan hareketlerini kısıtlamayan kıyafetlere ihtiyacı vardır. Ayrıca çocuklar için severek isteyerek giyecekleri, ruhlarını okşayan kıyafetler seçmek gerekir. Özellikle çocuğun giyim hususundaki özel zevklerine yer vermek kişilik kazanmasına yardımcı olacaktır. Kap ve pelerin soğuktan korunmak için giyilen bir giyimdir. Bu giysiler şapka, bere kapişon, atkı, renkli çoraplar ve ayakkabılarla tamamlanır. Bu derste çocuk ölçü tablosunun ve bolluk ilavelerini kap, kapişon ve pelerin kalıpları ile şablon çizimlerini, ana ve yarımcı malzeme hesaplama işlemlerini öğrenip uygulayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

bilge çavuşoğlu kaıblı pelerin panço modelleri

bana yardımcı olursanız sevirim dikiş dikmeyi seviyorum.

26-02-2010 09:57

  turkan meydanlıoglu pratik dikiş teknikleri

  pratik dikiş dikmek istiyorum yardımcı olrsanız sevinirim

  25-10-2011 21:06

   Mesaj

   Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
   Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
   Öneriler
   Diğer Dersler